Sezon na truskawki

Proste wypieki i desery mistrza słodkości

11 października ukaże się książka WEGANONA, czyli Pawła Ochmana Pyszności z roślin. Proste wypieki, desery, śniadania bez jajek i nabiału. Tylko w tej książce znajdziecie to, czego nie ma w innych książkach wegańskich – przepisy na zdrowe smakołyki. Od samego patrzenia na przepisy ślinka cieknie!

Słodycze kochamy wszyscy, zwłaszcza Paweł Ochman - weganin od 26 lat, autor popularnego bloga Weganon.pl. Jego kulinarna przygoda i miłość do cukiernictwa zaczęły się od zeszytu z przepisami mamy. Teraz w nowej roślinnej odsłonie wracamy z Weganonem do słodkości z dzieciństwa, smaków kuchni naszych mam i babć. Do niezapomnianego zapachu kruchych babeczek z kremem budyniowym, pischingerów i szyszek. Poznamy tajemnice robienia tart i prostych śniadań, świątecznych ciast oraz deserów z różnych stron świata.

Paweł Ochman w 100 nowych przepisach, których nie znajdziesz na blogu, podpowiada:

- Czym zastąpić nabiał i jajka?
- Jak łatwo połączyć podstawowe składniki?
- Co zrobić, by było szybko, zdrowo i pysznie?

Paweł Ochman - weganin, autor bloga Weganon, naukowiec. Jak mawiają jego przyjaciele: „Rano miesza w probówkach, wieczorem w garach". Potrafi skutecznie przekonać do kuchni roślinnej nawet najbardziej zaniepokojonych rodziców, których dzieci zdecydowały się na kuchnię wegańską. Prowadzi warsztaty kulinarne na terenie całej Polski.

 

Rurki z kremem

Czy można wracać ze szkoły i każdego dnia wcinać rurki z kremem lub bitą śmietaną? Można, gdy się jest małym Weganonem. Niemal każdego dnia w drodze powrotnej siedziałem w cukierni. Zestaw obowiązkowy: rurka lub bajaderka albo babeczka z budyniem. W zasadzie to były jedyne wybory. Kruche, maślane i rozpływające się w ustach. Idealne. Czy można zrobić takie same w wersji roślinnej? Zdecydowanie tak i przedstawiam Wam mój przepis.

Składniki:

Ciasto
• 2½ szklanki mąki orkiszowej jasnej lub pszennej uniwersalnej
• ¾ szklanki śmietanki roślinnej (np. domowa sojowa)
• 2 łyżki nierafi nowanego cukru pudru
• 100 g ciekłego oleju kokosowego
• 1 łyżka mąki ziemniaczanej

Krem
• 2 puszki mleka kokosowego 400 g (o zawartości 17% tłuszczu i 75% kokosa), wstawiona na 1-2 dni do lodówki
• 1 łyżka nierafi nowanego cukru pudru
• 2 łyżeczki ekstraktu waniliowego
• skórka z 1 cytryny

Wykonanie:

Ciasto
• Wszystkie składniki dokładnie zagnieść, aż powstanie gładkie ciasto.
• Wałkować na grubość 2-3 mm. Wykrawać paski szerokości około 1 cm. Długość zależy od metalowych tutek do rurek. Nawijać paski na rurki tak, by ciasto nachodziło lekko na siebie. Wstawiać do lodówki na 10 minut.
• Układać na papierze do pieczenia. Piec 15 minut w temperaturze 200°C. Lekko przestudzić i zdjąć z metalowych rurek. Postępować tak, aż skończy się ciasto.

Krem
• Z puszek wyjąć tylko białą, stałą część mleka kokosowego. Dokładnie ubić z cukrem. Dodać wanilię i skórkę i delikatnie wymieszać.
• Przełożyć krem do rękawa cukierniczego, a następnie nadziać nim puste rurki. Można ozdobić owocami i posypać cukrem pudrem.

Ilość: 20-23 rurki
Czas: 10 minut przygotowania + 10 minut chłodzenia + 15 minut pieczenia każdej partii

Wydawnictwo Znak

Premiera: 11.10.2017

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Polecane artykuły

Informacje Ciasta na lato. Tych przepisów nie powstydzi się najlepsza gospodyni

Lato to czas, kiedy chętnie sięgamy po lekkie, owocowe desery. Przepisy na ciasta, które wam zaproponujemy, z pewnością zachwycą zarówno domowników...

3
Informacje 10 przepisów na ładne ciasta. Goście będą nimi zachwyceni już przed spróbowaniem

Niezależnie od tego, jakie słodkości planujesz upiec w najbliższym czasie, warto zadbać o to, żeby nie tylko pysznie smakowały, ale też pięknie wyg...

29
Informacje Jak zrobić dobre ciasto drożdżowe? Pięknie wyrośnie, będzie delikatne w smaku i bardzo puszyste

Choć fanów ciasta drożdżowego jest wielu, to jego przyrządzanie może przysporzyć wielu problemów, dlatego uznawane jest za skomplikowane. Z właściw...

20
Informacje Ciasto, które warto znać. Fale Dunaju, czyli popisowy deser gospodyń z PRL-u

Ciasto Fale Dunaju było kiedyś obowiązkową pozycją w menu rodzinnych spotkań i prywatek. Obecnie pamięć o nim wydaje się zanikać. Niesłusznie, gdyż...

25